Acıbadem Parkeci

Acıbadem parke

Acıbadem Parkeci : 533 453 29 40

Acıbadem Parkeci evlerin güzelliğini tamamlayan, dekorasyonun vazgeçilmez olgularından biridir. Son senelerde parke konusu ile ilgili çok çok tür olması, bizleri şaşırtmaktadır. Evinizdeki dekorda, kaliteli ve şık tesiri hangi ürün verebilir diye araştırıyorsanız, bu hususta bir çalışma yaptık.
Parkeler evlerin güzelliğini tamamlayan, dekorasyonun vazgeçilmez olgularından biridir. Son senelerde parke konusu ile ilgili çok çok tür olması, bizleri şaşırtmaktadır. Evinizdeki dekorda, kaliteli ve şık tesiri hangi ürün verebilir diye araştırıyorsanız, bu hususta bir çalışma yaptık.

Önce parke türlerini bir tanıyalım istedik;
Masif parke, kalınlıkları 14 mmile 22 mm arasında değişen ahşap parkelerdir. Sistre edilerek uzun yıllar kullanılabilirler. Seçilen ağacın cinsine ve üst yüzeyde sarfedilen cilaya göre, malzeme çok kullanımı kolay ve uzun vadelidir. Evinizin dekorunda değişiklik yaratacaktır.
Lamine parke, çok katmanlı parke diyebileceğimiz bu parke, malzemenin her katmanı ağaç damarları birbirine ters olarak yapıştırılıp, preslenerek üretilir. Neme sağlam olması, kutusundan cilalanmış olarak çıkması ve derhal döşenmesi sayesinde, tüketiciye cazip gelen bir parkedir. Ülkemizde çok tercih edilen ve parkeler arasında gerektiğince kaliteli olan bir malzemedir. Dekorasyon çözümlerinde gerektiğince rağbet gören bir malzemedir.
Acıbadem PArkeciLaminat Parke ise sıkıştırılmış talaş üzerine, reçine emdirilmiş bir kaplamanın yapıştırılması ile üretilmektedir. Parke denildiğinde hepimizin aklına ahşap geldiği için, bu parkeleri yer döşemesi olarak adlandırmak gerekir. Çok renkliliği ve fiyatın ekonomik olma sebebi ile tercih edilmektedir.
Acıbadem Parkeci Dekoratif parke, ahşap parke kullanılarak zeminlere dekor çalışması yapılmasına denilmektedir. Zeminin projesi hazırlandıktan sonra, seçilen ağaç türü ile şirket logoları, amblem ya da desen çalışmaları yapılabilmektedir.
Çok uzun yaşamlı ve sıhhatli olan bu parkeler, kutusundan ham durumda çıkar ve döşendikten sonra, cila ya da boya programı yapılmaktadır. Üst yüzeyin kalın olması, masif parkeler den daha çok sistre yapılma imkanı sağlamaktadır. Dekorasyonda sarfedilen kaliteli, fakat pahalı olan bir malzemedir.
Eğer, parke dekorasyonu amacıyla evinizi boşatmak istemiyorsanız iki alternatifiniz var. Lamine parke ya da laminat parke. Lamine parkeler %100 ahşap malzemelerdir. Neme ve rutubete sağlam ve zemine çok süratli döşenmekteler. İki işçi 35 metrekarelik bir salonu, 4 saatte lamine parke ile döşeyebilir. Acıbadem Parkeci Üstelik döşeme prosedürü biter bitmez eşyaları yerleştirip, yaşamınıza devam edebilirsiniz. Laminat parkede aynı süratle döşense de, ahşabın özelliklerinden istifade edemezsiniz. Çünkü laminat yapay bir malzemedir. Yer döşemesi amacıyla, çok vakit ayırabilirim derseniz masif döşeme amacıyla 4 gün, gofret parkeler amacıyla 2 gün ayırmanız gerekmektedir. Fakat zeminde artistik parke isterseniz, 1 ay beklemek zorundasınız. Bu vakitın 25 günlük alanı atölyede parkelerin imalatı, kalan 5 gün ise montajı amacıyla geçmektedir. Acıbadem Parkeci : 533 452 20 40

4 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*